Paigard News Agency – خبرگزاری پیگرد

خبرگزاری پیگرد, انعکاس رویداد های افغانستان, منطقه و جهان

کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در شهر دبی بدون حضور نماینده‌ای از افغانستان آغاز شد

خبرگزاری پیگرد کابل افغانستان
نوشته شده توسط خبرگزاری پیگرد
پنجشنبه ۹ قوس ۱۴۰۲

کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد موسوم به «کوپ ۲۸» در شهر دبی امارات متحده عربی بدون حضور نماینده‌ای از افغانستان آغاز شد.
اداره‌ی ملی محیط زیست امارت اسلامی افغانستان روز پنج‌شنبه، ۹ قوس اعلام کرده است که متأسفانه در این کنفرانس نمایندگان افغانستان دعوت نگردیده‌اند.
این اداره با اشاره به آسیب‌پذیری افغانستان در برابر تغییرات اقلیمی گفته است که عدم اشتراک افغان ها در این نشست «جفا و ظلم بزرگ» است.
افغانستان در میان ده کشوری است که در معرض آسیب‌پذیری شدید از تغییرات اقلیمی و بلایای طبیعی قرار دارد و در سال جاری خورشیدی، برای سومین سال متوالی خشک‌سالی شدید را تجربه کرد.اما بر اساس گزارشی که گروه بین‌المللی بحران منتشر کرده است، برگزارکنندگان نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل به‌دلیل عدم به رسمیت‌شناسی امارت اسلامی از سوی کشورهای جهان، نتوانستند راهی برای دعوت این حکومت در این نشست پیدا کنند.نشست تغییرات اقلیمی کوپ ۲۸ با میزبانی امارات متحده عربی برگزار می‌شود و ریاست آن را سلطان‌احمد الجابر، مدیر اجرایی شرکت ملی نفت آن کشور به عهده دارد.بر اساس گزارش رویترز، در این کنفرانس که تا ۱۲ دسامبر ادامه خواهد داشت، انتظار می‌رود که بیش از ۷۰ هزار نفر اشتراک کنند.در گزارش این رسانه آمده است که انتظار می‌رود پیش از سایر بحث‌ها، نمایندگان کشورها در مورد ایجاد صندوق جدید برای پرداخت خسارات ناشی از تغییرات اقلیمی به کشورهای آسیب‌پذیر و فقیر، به توافق برسند.نمایندگان کشورهای جهان در این کنفرانس در مورد حذف تدریجی استفاده از زغال‌سنگ، نفت و گاز که عامل اصلی تغییر اقلیمی به شمار می‌روند نیز مذاکره خواهند کرد.این بیست‌وهشتمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد است. از زمان اولین توافق در مورد تغییرات اقلیمی در سال ۱۹۹۲ میلادی، کنفرانس‌های سالانه در این مورد از سوی این سازمان برگزار می‌شود.

Copyright © Paigard News By Master Technology | Newsphere by AF themes.