Paigard News Agency – خبرگزاری پیگرد

خبرگزاری پیگرد, انعکاس رویداد های افغانستان, منطقه و جهان

یک بس مسافربری روز جمعه در یک منطقه کوهستانی در شمال پاکستان به دره عمیق سقوط کرد که منجر به مرگ دست کم ۲۰ نفر شد.

خبرگزاری پیگرد:جهان
نوشته شده توسط خبرگزاری پیگرد
جمعه ۱۴ ثور ۱۴۰۳

یک بس مسافربری که از شهری در نزدیکی اسلام آباد عاز منطقه کوهستانی گلکیت بلتستان در نزدیکی مرز چین بود به دره سقوط کرد. این حادثه دست کم ۲۰ کشته به جا گذاشته است.

فیض احمد، یک مقام محلی به خبرگزاری آلمان گفت که این بس حامل حدود ۴۰ مسافر از شهر روالپندی در نزدیکی اسلام آباد به جانب منطقه کوهستانی گلگلت بلتستان در نزدیکی مرز چین در حرکت بود.

درباره تصادف چه می‌دانیم؟

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که راننده کنترول بس را در یک گردنه در نزدیکی شهر چلاس در منطقه گلگت بلتستان از دست داد و بس در یک دره صخره‌ای که دریای سند در آن جریان دارد، سقوط کرد.

فیض احمد به خبرگزاری آلمان گفت که اغلباً تیزرانی در بزرگراه‌های لغزنده بعد از باران‌های سنگین و رانش زمین در منطقه، منجر به تصادفات می‌شود.

احمد شاه، یک مامور پولیس به خبرگزاری فرانسه گفت که علمای دینی در محل از طریق بلندگوهای مساجد از این حادثه به مردم خبر داده‌اند و از آن‌ها خواستند که به زخمی‌ها خون اهدا کنند.

او افزود که عملیات نجات تکمیل شده است و از ۲۱ زخمی گزاش شده است که وضعیت پنج تن آن‌ها وخیم می‌باشد.

خبرگزاری آلمان به نقل از دلبر خان، وزیر اعلی ایالتی گزارش‌ داده است که نیروهای نجات با کمک هلیکوپترهای نظامی قربانیان را از ساحه صخره‌ای انتقال می‌دهند.

این گونه حوادث ترافیکی در پاکستان به تکرار به وقوع می‌پیوندد. زیرساخت‌های خراب حمل و نقل، عدم رعایت قواعد رانندگی و کهنه بودن وسایط نقلیه از عوامل بلند بودن حوادث ترافیکی در این کشور خوانده می‌شوند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © Paigard News By Master Technology | Newsphere by AF themes.