Paigard News Agency – خبرگزاری پیگرد

خبرگزاری پیگرد, انعکاس رویداد های افغانستان, منطقه و جهان

کشور ترکیه در ادامه‌ی کمک‌های بشردوستانه اش اینبار به دوهزار خانواده بی بضاعت در کابل مواد غذایی توزیع کرد…

1 min read


خبرگزاری پیگرد:کابل-افغانستان
گزارش :فواد احمد” نظری “
چهارشنبه ۲۴قوس ۱۴۰۰

در ادامه‌ی کمک‌های کشور ترکیه در افغانستان، اینبار برای دو هزار خانواده‌ی دیگر در بخش‌های ازکابل مواد غذایی کمک کرد. در نخیستین دور این کمک‌ها با حضور سفیر ترکیه در کابل، امروز برای بیش از 500 خانواده مواد خوراکی  توزیع گردید.

جهاد ایرگینای سفیر ترکیه امروز چهارشنبه(۲۴ قوس) در یک نشست خبری در کابل گفت:، با تاکید بر ادامه‌ی کمک‌های بشری کشورش به افغانستان می‌گوید با توجه به شرایط کنونی ضرور است تا همه کشورها آماده‌ی همکاری به افغانستان باشند.     کشور ترکیه بر همکاری‌ها همیشه‌گی شان امروز در یک وضعیت دشوار نیاز به کمک های مواد خوراکی دارند.
 این همکاری‌های کصور ترکیه همیشه ادامه داشته و در این وضعیت  این کمک‌ها را یک وظیفه انسانی می‌دانیم. امروز نیز به تعداد 500 فامیل را از طریق بیناد دیانت مورد کمک‌های بشردوستانه قرار دادیم.

و همچنان ایرگنای افزود:ما در تلاش این هستیم تا کمک های بشردوستانه خود را برای خانواده های بی بضاعت در افغانستان در آینده ها هم کمک های خود را برسانیم.
آقای ایرگینای از جامعه جهانی خواست تا  در وضعیت کنونی مردم افغانستان را فراموش نکرده و کمک هایشان را برای این کشور ادامه دهند.

در همین حال،غلام غوث ناصری  سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث نیز تاکید می‌کند مردم ما در این شرایط وخیم به این چنین کمک ها ضرورت دارند و خواست ما از سایر نهاد های خیریه این است تا کمک هایشان را برای مردم افغانستان بفرستند
آقای ناصری در ادامه افزود:جامعه جهانی باید  پول‌های منجمد شده مردم افغانستان را رها کند تا مردم این کشور از وضعیت کنونی که فرا راه شان قرار گرفته خلاص شوند.

چندی پیش نیز یک نهاد دولتی کشور ترکیه موسوم به آفاد برای بیش از دوهزار نفر در نواحی مختلف شهر کابل مواد غذایی توزیع کرده بود.
این در حالی‌ست که با فرا رسیدن فصل سرما، چالش‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور رو به افزایش است و امارت اسلامی نیز پیوسته بر آزادسازی ذخایر ارزی کشور تاکید می‌کنند.




 

Copyright © Paigard News By Master Technology | Newsphere by AF themes.